Novinky
Cvičení ke každému kardiostimulátoru!
Naše srdce je neuvěřitelný sval. Denně přečerpá 7 200 litrů krve, bije asi 4 000krát za hodinu den co den, rok co rok. Věk a nemoc mohou ale srdce oslabit. Pak nemůže čerpadlo vydávat dostatek krve, aby udrželo krok s našimi potřebami – vznikne srdeční selhání.
Zapomeňte na křeslo
Lidé, kteří v minulosti trpěli srdečním selháním, byli v podstatě odsouzeni k životu bez pohybu. Lékaři se obávali, že pohyb ohrozí pacienta a jeho stav se může vážně zhoršit.
Lepší pocit díky pohybu
Vědci z Velké Británie ve své nové studii tyto obavy vyvracejí. Pacienti, které vědci zařadili do výzkumu, pravidelně cvičili pod dohledem fyzioterapeutů nebo odborníků na rehabilitaci. Nejlepší fyzickou námahou pro lidi se selháním srdce je chůze nebo lehká cyklistika. Tyto činnosti nejen že zlepší fyzickou, psychickou a tzv. sociální pohodu, ale zároveň nezvyšují riziko, že pacient na tuto chorobu zemře dříve než nemocný, který je v naprostém klidu. I když se to zdravému člověku nezdá, je pro pacienta, partnery nebo pečovatele velmi důležitý pocit, že nemocný může „aktivně“ žít.
Pohoda a méně pobytu v nemocnici
Dalším důležitým závěrem z tohoto rozsáhlého výzkumu byl poznatek, že cvičící lidé tráví mnohem méně času na nemocničním lůžku. To pacientovi a jeho rodině dodá další optimismus. Také ekonomické úspory jsou značné!Vědci si k výzkumu vybrali neuvěřitelných 3 647 nemocných, kteří cvičili 2–7krát do týdne. Doba cvičení se také lišila, od 15 minut do 120 minut. Většinou to byli muži.
Aby se předešlo komplikacím, pacienti cvičili vždy pod odborným dohledem, který by zasáhl v případě ohrožení života. Naštěstí nebyla pomoc lékaře téměř potřeba.
Ke kardiostimulátoru cvičení
Vedoucí lékař odborného týmu byl výsledky nadšen a snaží se přesvědčovat veřejnost i odborníky, aby vedle léků, kardiostimulátorů apod. mělo stejné místo pravidelné cvičení, které je stejně tak důležité jako ostatní, běžně užívané postupy léčby.(syna)
zdroj: http://www.medicalnewstoday.com/articles/185464.php