Poradna lékaře
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
|
Nalezeno 573 záznamů z celkového počtu 573, zobrazeny 66. - 70.
|
Jsem 2 měsíce po opraci srdce,náhrada aort.chlopně mechan.protézou ATS No 22 AP,Epi CryoMAZE,mám problém,že po určité době chůze,někdy opakovaně jindy jen jednou,zvláště do kopce,při postavení se po delším sedu,začnu být dušný a šíří se mi do nohou jakýsi tlak,musím se na chvíli zastavit,nebo zpomalit vše přejde a mohu pokračovat bez dalších problémů,tento stav jsem neznal,neboť se věnuji sportu a byl jsem zvyklý na zátěž.Zajímá mne jak dlouho se budou tyto potíže vyskytovat,a zda se budu opět moci vrátit k uspokojivému zatížení atd.Děkuji! Dobrý den,
operace srdce je velmi náročná operace. Komplexní rehabilitace do stavu zotavení může trvat několik měsíců, vše je silně individuální. Přesto byste měl být pod pravidelným dohledem kardiologa. Navštivte svého kardiologa, aby vás mohl popř.podrobněji vyšetřit.
|
Doplnění k dotazu a zopakování.
Syn 10let, občas bolest na hrudi a cítil tlukot srdce.Provedeno EKG,poslechově doktor potvrdil nepravidelný tep.Provedeno již i Echo srdce,vše v pořádku.Prý je v pořádku.Není mi ale jasné, když u dospělého člověka je nepravidelný tep/arytmie/, tak se to léčí a u dětí je to normální.Mám to hodit za hlavu nebo chtít další vyšetření, ale nevím jaké?Jak to bude pak s ním pokračovat do dospělosti, když už teď má nepravidelný tep?
Děkuji za odpověď Dobrý den,
některé typy arytmií se ani u dospělých neléčí. Váš syn by měl být v pravidelné péči lékaře.
Pokud arytmie nebude mít doprovodné příznaky, např.ztrátu vědomí, nevolnost atd. je pravděpodobné, že další invazivní vyšetření a léčba nebudou nutná.
|
Dobrý den. Mám dotaz. Je mi 46 let,nekouřím,alkohol jen příležitostně,spím 8 hod.denně,pohybu mám taky dost a myslím si,že jsem v pohodě.Asi před 14 dny jsem měla zřejmě pleuritydu a týden na to jsem dostala IM přední stěny.Jsem po stentu. Mohlo to tím být způsobeno?asi 4 roky beru léky na TK,který je v normě.Děkuji za info. Dobrý den, pravděpodobnost, že obě nemoci spolu souvisí je méně pravděpodobná. Příčina může být nejspíše dědičná. Také záleží zda dodržujete zdravý styl života.
S pozdravem.
|
Dobrý den,mám 90 letého dědečka,který má asi 5 let kardiostimulátor.Poslední dobou hodně sešel,má stařeckou demenci,vlastně stále leží a opravdu už ho ten život jen trápí.Pomalu celá rodina má strach,jestli kardiostimulátor nemůže u takového člověka spíše ublížit ve smyslu vysokého věku a celkově špatného stavu.Nevím jestli nežene to srdíčko tak trochu proti přirozené smrti.Jsme moc rádi,za mnoho let jeho dalšího života,nicméně teď máme strach,abychom ho uměle netrápili.Možná máme špatné informace jak to funguje,ale moje maminka (tedy dcera dědeča,která se o něho stará) má strach zda ji nebude v té poslední chvíli stimulátor mást.Má strach,že nepozná kdy se srdíčko zastaví a kdy volat a nevolat pomoc.Je v opravdu špatném stavu a nevím jak bychom ho dopravili na běžnou antiarytmickou kontrolu,ale nechceme zase něco zanedbat.A pokud by pacient zemřel,zda se musí někde hlásit,že má stimulátor.Tato otázka se může zdát zvláštní,ale plyne z nevědomosti.Dědečka máme moc rádi a raději bychom aby nás tyto otázky nemuseli trápit.Děkuji za odpověd nashledanou Dobrý den, srdce funguje pouze tehdy, když je dostatečně zásobováno krví a energií. V případě úmrtí nemají malé elektrické impulzy, vysílané kardiostimulátorem k srdci, již žádný vliv na srdce. V případě umrtí není nutné hlásit přítomnost kardiostimulátoru. Pouze, dle dostupných
informací, by měl být kardiostimulátor před kremací vyjmut z těla. S pozdravem
|
Asi před 3 měsíci jsem začal pit na noční hodně kvalitního zeleného čaje a taky jsem po dlouhé době začal chodit běhat. Od této doby pociťuji několikrát za den jakoby z levé spodní strany srdce slabý půlzující tlak. Co to je ??? Dobrý den, vaše změna životního stylu zdraví zcela jistě prospěje. Co se týče obtíží s tlakem na hrudi, doporučuji vám navštívit ošetřujícího lékaře,aby vyloučil srdeční původ.
S pozdravem.
|
VIDEO
Koronární bypass
Cílem operace je zajistit dostatečný přísun krve pro srdeční sval, zlepšit tak jeho funkci a snížit riziko náhlé smrti (infarktu myokardu).